Кафедра автоматики та управління в технічних системах (АУТС) є однією з базових кафедр Міністерства освіти і науки України в галузі інформаційних технологій. На кафедрі працює висококваліфікований науково-педагогічний персонал, який поєднує досвід та молодість. Серед наших викладачів: 7 професорів докторів наук; 18 доцентів, к.т.н.; 1 ст. викладач, к.т.н.; 7 ст. викладачів та 9 асистентів.
Кафедра АУТС готує:
бакалаврів та магістрів за спеціальностями:
«Інформаційні системи та технології» (126), освітня програма «Інтегровані інформаційні системи»;
«Інженерія програмного забезпечення» (121), освітня програма «Інженерія програмного забезпечення комп’ютерних систем»
Концепція підготовки професіоналів галузі інформаційних технологій освітньої програми «Інтегровані інформаційні системи» на кафедрі «Автоматики та управління в технічних системах» ґрунтується на двох позиціях. По-перше, це знання методологій і технологій проектування та реалізації інформаційних систем; процесів і стандартів розроблення інформаційних систем; сучасного ІТ-середовища; по-друге, поглиблені знання у сфері сучасних платформ створення комп’ютеризованих систем управління.
На теперішній час інформаційні технології широко впроваджуються у сфери послуг та бізнес процесів, але майбутнє пов’язано зі створенням та реалізацією високоавтоматизованих систем управління та керування процесами виготовлення продукції.
Саме тому овістня програма «Інтегровані інформаційні системи» націлена на розвиток здатності фахівців інтегрувати програмні, технічні та інформаційні компоненти систем на організаційному (бізнесовому) рівні та розробляти комп’ютеризоване керування об’єктами на операційному та процесному (технологічному) рівнях.
Зважаючи на універсальний підхід до підготовки фахівців, можна стверджувати, що це гарантує випускникам конкурентноздатність, мобільність та затребуваність на світовому ринку праці.
Спеціальність «Інженерія програмного забезпечення» – спеціальність, спрямована на розробку програмного забезпечення для інформаційних систем різного призначення з використанням сучасних підходів та технологій проектування, імплементації, тестування, розгортання та супроводу, яке відповідає вимогам надійності та ефективності. Сьогодні фахівці з інженерії програмного забезпечення є найбільш затребуваними на ринку праці серед фахівців з інформаційних технологій інших напрямків, приймають участь у серйозних розробках програмного забезпечення для вітчизняних та міжнародних компаній, і мають достойну оплату своєї праці.
Освітня програма «Інженерія програмного забезпечення комп’ютерних систем» – спрямована на вивчення програмного забезпечення комп’ютерних систем – прикладних сервісів, програмних компонентів підтримки бізнес-процесів, засобів організації і підтримки сервіс-орієнтованих архітектур програмного забезпечення, платформних рішень для проектування, управління і розвитку ІТ-інфраструктури, засобів проектування та реалізації програмних систем різного призначення.
Випускники працюють як розробники програмно-апаратних комплексів інформаційно-комунікаційних систем, різноманітного програмного забезпечення з використанням сучасних підходів та технологій (девелопери), як спеціалісти з розроблення та підтримки сервіс-орієнтованих архітектур програмного забезпечення, проектування, управління і розвитку ІТ-інфраструктури (системні та програмні архітектори) та керівниками програмних проектів (тім-ліди).
Особливістю підготовки наших випускників є глибоке вивчення найсучасніших високотехнологічних галузей науки і техніки: інфраструктури інформаційних технологій, проектування інформаційних систем, технологій розроблення програмного забезпечення, комп’ютеризованих систем управління.
Наші студенти отримують грунтовні знання з:
– програмування (алгоритмічні мови та програмування, об’єктно-орієнтоване програмування, сучасні технології програмування, системне програмування, системи баз даних, операційні системи, WEB-технології, WEB-дизайн, інтернет речей);
У 14 спеціалізованих навчальних лабораторіях та комп’ютерних класах кафедри кожен студент має можливість самостійно працювати у визначений час на сучасних персональних комп’ютерах, об’єднаних локальною обчислювальною мережею, що дозволяє йому всебічно вивчати найновіші досягнення у галузі інформаційних технологій, дає можливість працювати у мережі Internet, та використовують Wi-Fi доступ. На комп’ютерах кафедральної мережі використовується сучасне програмне забезпечення як провідних світових компаній, так і Open-Source: ОС Windows, Linux; СУБД Oracle, MSSQL Server; мови програмування C, C++, Delphi, С#, NET, Java (JavaSE, Java EE, Java ME), Turbo Assembler, Borland Builder, HTML, CSS, JavaScript, jQuery, Python; засоби MicroCAP, Electronics Worckbench, Rational Rose, Matlab, Packet Tracer, Riverbed Modeler, PCAD, OrCAD, LabVIEW, ISaGRAF, MS Office, емулятори та засоби проектування для різних мікропроцесорів та мікроконтролерів (PROTEUS, AVR STUDIO та ін.), контролерів автоматизації (MicroWIN, Step 7, WinCC, ALFA, TraceMode). Основоположна позиція кафедри полягає в тому, що без наукової роботи неможливо підготувати якісного фахівця.
В процесі навчання студенти займаються науково-дослідницькою роботою в Науково-дослідному інституті інформаційних процесів, та Навчально-науковому центрі інформаційно-комунікаційних технологій Неткрекер-НТУУ «КПІ», які створено і працють на базі кафедри.
У 2010 році за грантом НАТО отримано комплект сучасного лабораторного обладнання CISCO для проведення занять з комп’ютерних мереж ССNР та інформаційної безпеки у мережах CCNS.
У цих лабораторіях першу половину дня студенти займаються за розкладом навчальних занять, а у другій половині дня за бажанням вивчають відповідні сучасні технології в галузі телекомунікацій, інформатики, програмного забезпечення та адміністрування, розгортання та експлуатації комп’ютерних мереж. По закінченню навчання студентам надається можливість стажування в названих компаніях з наступним працевлаштуванням. Вже сьогодні кафедра для усіх бажаючих пропонує такі додаткові курси і сертифікаційні програми:
Наші випускники працюють як спеціалісти з комп’ютеризованих систем управління, обробки даних та програмування, захисту інформації, розробки і використання мікроконтролерів різного призначення, адміністратори комп’ютерних мереж, менеджери проектів, інженери-налагоджувальники, випробувачі складного електронного, комп’ютерного та автоматичного обладнання, а також як інженери-дослідники. Кожного року 100% випускників кафедри працевлаштовуються на високооплачувану, кваліфіковану роботу
КПІ ім. Ігоря Сікорського
Київ, Політехнічна, 41,
корп. 18, кімн. 528
Тел. (044) 204-86-10, 204-92-85