При створенні комп’ютеризованих систем управління найважливішою проблемою є побудова інформаційного процесу й окремих його фаз, що дозволяє автоматизувати його на основі сучасних програмно-апаратних засобів. При автоматизації будь-якого процесу бажано знати його математичну модель. Якщо математичні моделі для такого процесу, як передача інформації значною мірою розроблені, то для інших фаз перетворення системні моделі поки відсутні і можна говорити лише про автоматизацію окремих процедур.
На кафедрі досить активно проводяться наукові розробки з різних напрямків.
Кафедра АУТС оснащена сучасною технікою. Кожний студент має можливість самостійно працювати у визначений час в лабораторіях (систем передачі даних і телекомунікацій; комп’ютеризованих систем управління і автоматики; мікропроцесорної техніки і електроніки) та дисплейних класах кафедри на персональних комп’ютерах (Pentium, Celeron), об’єднаних локальною обчислювальною мережею, що дозволяє йому всебічно вивчати найновіші досягнення у галузі інформаційних технологій, дає можливість працювати у всесвітній комп’ютерній мережі Internet.
Національний технічний університет України “КПІ” завжди посідав провідне місце у науковому світі. У стінах цього вузу завжди панувала атмосфера, що кликала до пізнання нового, до нових відкриттів у світі науки. Не позбулася цього натхнення і студенська молодь, що навчається на кафедрі Автоматики та обчислювальної техніки.
Гурток ES&IoT «Вбудовані системи та Інтернет речей» працює на кафедрі з 2019 року. Станом на 22.06.20 в роботі гуртка приймають участь 20 студентів, з них:
1 курс – 2 студенти (1 – ІК-92, 1 – ІА-93);
2 курс – 7 студентів (4 – ІА-83, 3 – ІТ-81);
3 курс – 1 студент (1 – ІА-71);
4 курс – 9 студентів (5 – ІА-61, 3 – ІТ-61, 1 – ІА-62);
5 курс – 1 студент (ІА-92мп).
Роботи учасників гуртка неодноразово були представлені на «КПІАбітFest». Також студенти четвертого курсу використали свої розробки в якості матеріалів дипломних проєктів, участь у гуртку дозволила їм створити реальні пристрої та системи.
Система керування світильником за допомогою браузера, виконав Максим Стахнюк студент групи ІА-61. Дана система дозволяє керувати багатофункціональним світильником з веб-браузера будь-якого пристрою.
Автоматизована система вирощування рослин, чутливих до абіотичних факторів, виконали Владислав Коцюрба та Михайло Тарасенко, студенти групи ІТ-61. Дана система призначена для вирощування екзотичних та вибагливих рослин у домашніх умовах. Вводиться концепція «профіля рослини» – набір конфігурацій щодо найсприятливіших показників абіотичних факторів у певні періоди доби та окремих етапів росту рослини. Після встановлення профілю система автоматично підтримує задані ним конфігурації для кращого розвитку цієї рослини.